Jíl a jak na obklady a masky?
Léčení jílem
Zelený francouzský jíl EPAM na vnitřní užívání v sypké a tobolkové podobě.
Už v dávných dobách jíl používali dávní léčitelé. Obklady z jílu léčili onemocnění kloubů, radikulární syndrom (výhřez meziobratlových plotének) i hnisající rány, které se po jílových obkladech rychle hojily.
My jsme ve své praxi úspěšně používáme jíl k léčení zánětů kloubů, radikulárního syndromu, svalových zánětů, apendicitidě a při gynekologických onemocněních. Léčení jílem lze doporučit při všech zánětlivých procesech. Při apendicitidě a jiných prudce zánětlivých procesech je potřeba obklady měnit často. Každé 1–2 hodiny, až se zánětlivý proces, doprovázený horkostí, zastaví. Jílový obklad na klouby a páteř působí příjemně chladivě. Ponechte obklad na těle tak dlouho, až vysycháním začne poněkud pálit, což trvá přibližně 1 hodinu. Při chronických onemocněních se jílové obklady přikládají 1–2x za den nebo na celou noc. Kúru z jílových obkladů je možno střídat s kúrou léčby mědí, za pomoci měděných destiček. Léčebná kúra s jílovými obklady trvá do 2 měsíců, poté byste měli udělat 1 měsíc přestávku.
Při disfunkčních projevech žaludku a střev aplikovali vnitřní užívání jílu. Pro vnitřní užití máme speciální jíl. Pro tuto aplikaci se jedná o EPAM Zelený francouzský jíl.
Léčivé vlastnosti jílu jsou známy už od pradávna. Jílem léčili také Sumerové, v dávném Egyptě, v Babylonii, Asii a Indii. Jíl používali jak vnitřně, tak i na jílové koupele a obklady. Historie léčení jílem sahá několik tisíciletí zpátky. Využívání jílovité hlíny k léčení akutního zánětu slepého střeva (akutní apendicitida) je dodnes velmi rozšířeno v Číně.
V evropských zemích apendix operativně odstraňují, zatímco v Číně se díky hliněným obkladům obejdou bez operace. Při prvních příznacích apendicitidy přikládají Číňané hliněné obklady na břicho do oblasti apendixu. Hlínu mění každé dvě až tři hodiny po dobu dvou až tří dnů. Během této doby zánět vždy přejde. (Naše Tibetské přírodní léčebné jílové obklady se natírají ve slabší vrstvě, jelikož rychleji vysychají, je potřeba je měnit každou hodinu. Pro tuto aplikaci při apendicitidě je vhodný např. jílový obklad na klouby a páteř. V Tibetu a Mongolsku používají jíl při gynekologických onemocněních, taktéž při onemocněních žaludku, ledvin, střev, břicha, cév i při bolestech v zádech.
My ve své praxi úspěšně používáme jíl k léčení zánětů kloubů, radikulárního syndromu, svalových zánětů, apendicitidě a při gynekologických onemocněních. Léčení jílem lze doporučit při všech zánětlivých procesech. Při apendicitidě a jiných prudce zánětlivých procesech je potřeba obklady měnit často. Každé 1–2 hodiny, až se zánětlivý proces, doprovázený horkostí, zastaví. Jílový obklad na klouby a páteř působí příjemně chladivě. Ponechte obklad na těle tak dlouho, až vysycháním začne poněkud pálit, což trvá přibližně 1 hodinu. Při chronických onemocněních se jílové obklady přikládají 1–2x za den nebo na celou noc. Kúru z jílových obkladů je možno střídat s kúrou léčby mědí, za pomoci měděných destiček. Léčebná kúra s jílovými obklady trvá do 2 měsíců, poté byste měli udělat 1 měsíc přestávku.
V současné době už máme výborné pomocníky na léčení jílem. Jsou jimi Tibetské jílové pleťové masky a Tibetský jílový obklad, které se dají využít na všechna uvedená onemocnění. Odpadá složitá příprava nabíjení na slunci, neboť tuto činnost provádíme za vás. Tyto výrobky jsou navíc nastrukturovány kódem zdraví a nabity speciální energií. Dodány jsou též léčebné látky bylin tak, aby byl maximálně využit jejich léčebný efekt. Existuje několik modifikací léčebných masek na různá onemocnění.
Keltský jíl je v podobě suchého prášku, který můžete použít dle vaší aktuální potřeby, např. jako obklad, pleťovou masku, nebo jílovou koupel. Po smíchání suchého jílu s vodou je možné doplnit tuto základní neutrální hmotu o bylinné tinktury a silice.
Příklady použití:
• Na akutní nebo chronické záněty, na problémy s páteří nebo klouby je nejlepší tibetský jílový obklad na páteř a klouby. Dále se dá použít i na bolesti v zádech, podvrknutý kotník, poraněné koleno atd. (Na tyto problémy je možno použít i masky z jehličnanů.).
Podrobný návod najdete v PDF k volnému stažení ZDE:
Některé masky a obklady též vytahují záněty z kloubů a pomáhají při léčení křečových žil. Při různých zánětech používejte masku (nebo obklad) pokojové teploty nebo ochlazenou. Jestliže potřebujete kloub nebo cokoliv vyživit, položte na masku igelit, pokryjte např. ručníkem, aby maska nevysychala a tím živiny pronikaly do kůže (jako Priessnitzův obklad). Pokud masku necháte vyschnout, vytahuje z těla vše nepotřebné jako záněty, soli, otoky, sraženiny, nečistoty atd. Kromě léčebných účinků masek a obkladů na orgány a klouby, existuje ještě jiné využití. A to v kosmetice. Masky nejenže vyživují a zkrášlují pleť, ale mají i omlazující účinky.