Co je Mumio a jeho účinky
Citace z knihy "Mumio"
Mumio je tuhá hmota tmavohnědé až černé barvy, se třpytícím se povrchem. Je složeno z mnoha organických látek, různých mikroprvků a mikroelementů. Podle místa výskytu obsahuje okolo 28 prvků Mendělejevovy soustavy, 30 mikroprvků, 14 oxidů kovů, aminokyseliny, řadu vitamínů, včelí vosk a jed, éterické oleje, oxid křemičitý a fosforečný, různé organické látky a kyseliny.Vyjádřeno procenty obsahuje mumio kolem 15% vody, 18% nerostných látek, 14% bílkovinné povahy, 4% tuků, 4% steroidů. Zbytek tak připadá na bezdusíkaté organické látky. Jmenovitě obsahuje draslík, hořčík, fosfor, sodík, vápník, zlato, železo, kobalt, molybden, mangan, cín, měď, křemík, kadmium, hliník, nikl, titan, olovo, rtuť vanad, bizmut, a zinek jako mikroelementy. Někteří autoři uvádějí více než 230 zjištěných komponent mumia.
Mumio je plastické, taje při 80 °C, při rafinaci připomíná svými vlastnostmi asfalt. Má charakteristickou aromatickou vůni a hořkou chuť. Jeho složení je nestálé neboť při svém vznikku přibírá všechny dostupné prvky podle místa výskytu. Pak podle převládajících prvků hovoříme o mumiu zlatém, černém, měděném, a podobně. Celkem je známo více než 18 druhů mumia, a to v rozdělení podle místa nálezu nebo převládajících obsažených prvků či výrazné barvy.
Předpokládaná nezbytná doba potřebná k vytvoření mumia se pohybuje v rozmezí od sta do jednoho tisíce let. Mumio je vlastně kondenzátorem určitého druhu energie, s pulzní působností a neustále se obměňující biologickou aktivitou. Z těchto důvodů je nelze zařadit do oblasti alopatických léčiv, neboť svým nestabilním složením odporuje farmaceutickým předpisům mnoha států.
Autorem textu je pan E.V. Havelka (Astrál - astrologická apatyka)